Rassilonův brk

Sedmé nebe

WHOCON žije a s ním i tradiční povídkářská soutěž Rassilonův brk! Už posedmé! Letos naši drahou soutěž nečeká mnoho změn v pravidlech, přesto ale čtěte (minimálně tedy kvůli tématu ;)).

Téma

Letošní ročník se ponese v duchu dvou slov – Sedmé nebe. Ale nebude to zdaleka tak prosté, jak se zdá. Sedmé nebe totiž vůbec nemusí být téma povídky, musí být ale názvem místa, kde se alespoň většina povídky odehrává nebo o které se ve většině povídky mluví (tzn. postavy se tam vůbec nemusí ocitnout fyzicky, ale je například motivací nebo cílem cesty). Sedmé nebe může být planeta, mlhovina, hospoda čtvrté cenové kategorie, cukrárna, rozhraní počítačové simulace… Kreativitě se zkrátka meze v žádném případě nekladou, nemusíte se omezovat ani pozitivním vyzněním tématu (jedna z porotkyň by si výslovně přála číst nějaký „psycho drasťák“, takže už víte, jak získat bonusové body ;)). 
 

Pravidla

Prosíme, pořádně si prostudujte pravidla soutěže, protože povídky, které budou s nimi jakýmkoli způsobem v rozporu, nebudou do soutěže zařazeny.

Porota

Drobné změny čekají právě v úseku poroty. Po loňském pokusu s nevyhlášením Ceny čtenářů jsme se rozhodli tuto cenu obnovit! Hlasování o nejlepší povídku podle čtenářů se objeví zde (dole pod pravidly) po uplynutí termínu, do kterého lze povídky posílat. 
Krom čtenářů se samozřejmě vrací také naše domácí porota, tentokrát ve složení Klára–Vladimíra–Lenka. Všechny jsme zkušenými harcovnicemi fanfiction, četly jsem a psaly, čteme a píšeme, snad budeme číst a psát do konce věků! A na vaše výtvory se hrozně těšíme :).
 

Ceny

Zadarmo ani spisovatel nepíše. Naši pisálci si ale budou moci odnést jednu z níže uvedených cen:
1. místo – skleněná trofej, kniha, diplom
2. místo – tričko z nabídky eTARDIS, kniha, diplom
3. místo – kniha, plakát, diplom
Cena čtenářů –  kniha, diplom

Odkdy, dokdy a jak

Své povídky můžete zasílat od tohoto okamžiku do půlnoci 22. září 2018. Povídky zasílejte v některém z wordovských formátů (prosíme ne v pdf). Přímo v souboru neuvádějte své jméno, aby čtenářské hlasování bylo anonymnní. Po uzávěrce soutěže budou povídky vyvěšeny na našich stránkách, kde si je budete moci přečíst. Texty, které nám do soutěže zašlete, nám patří a můžeme je dále používat.

Vyhlášení výsledků proběhne přímo na akci (18.–20. října 2018), den a čas ještě upřesníme. Účast na conu není podmínkou pro účast v soutěži, ceny se ke všem budoucím majitelům zaručeně dostanou i jinou cestou.

Své soutěžní příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu souteze@whocon.cz. Jako předmět e-mailu uveďte Rassilonův brk a v e-mailu samotném nezapomeňte uvést své celé jméno. Během dne či dvou byste měli obdržet potvrzovací e-mail, že k nám povídka skutečně dorazila a zda je zařazena do soutěže. Na uvedenou e-mailovou adresu se obracejte i s případnými dotazy.

A teď už psaní zdar!
 

Sborník předchozích ročníků

Prvních pět ročníků Rassilonova brku vyšlo začátkem letošního roku knižně. Objednávat si je můžete na e-shopu eTARDIS.cz

Cena čtenářů

Do 10. října hlasujte pro svou oblíbenou povídku!

Všechny najdete v souboru ke stažení. 

Attachment Size
Rassilonův brk 2019.pdf 370.35 KB